DRZWI OTWARTE 2014

Dodano 09.04.2014

Dzisiaj od godziny 9:00 gościliśmy w naszych progach gimnazjalistów: z Więcborka, Sośna, Mroczy, Jastrzębca, Sypniewa, Sępólna i Kamienia Krajeńskiego oraz władze powiatu, starostę – Jarosława Tadycha oraz wicestarostę – Andrzeja Chatłasa.

Najpierw uczniowie udali się do punktu informacyjnego, gdzie zostali przydzieleni do grupy, którą po szkole oprowadzał opiekun. Gimnazjaliści nie tylko poznali ofertę liceum, ale także wykazali się wiedzą, umiejętnościami odwiedzając stanowiska z: geografii, historii, języka polskiego, matematyki, języków obcych.
Ponadto odbyły się warsztaty z chemii, pokazy z fizyki, pokazy testów sprawnościowych na sali gimnastycznej. Jednak największym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja pracy funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim. Gimnazjaliści poznali między innymi: tajniki kryminalistyki, umundurowanie taktyczne, rodzaje stosowanej broni palnej, sposoby wykorzystania psów przez służby mundurowe, oraz mogli sprawdzić jaki obraz widzi pijany kierowca zakładając na oczy alkogogle.
O godzinie 12:30 nastąpiło podsumowanie drzwi otwartych i rozlosowanie nagród wśród gimnazjalistów.

POKAZY Z FIZYKI

Kategorie: DRZWI OTWARTE

->