Agnieszka Ryduchowska z Dorotowa (gm. Więcbork) wygrała XIV Konkurs Piosenki Angielskiej. – Miałem na plecach ciarki – mówił o występie zwyciężczyni przewodniczący jury Karol Koziel.

Na scenie sali widowiskowej więcborskiego Domu Kultury pojawiło się 20. wykonawców z Nakła, Tucholi, Chojnic, Inowrocławia, Sępólna i Więcborka. Powiat sępoleński reprezentowali Sara Racinowska (ZSCE Więcbork), Agnieszka Ryduchowska (LO Sępólno) i Mikołaj Mucha (LO Więcbork). – Konkurs uważam za bardzo udany. Poziom z roku na rok wzrasta. Artyści przyjeżdżają coraz lepiej przygotowani, pod opieką znakomitych fachowców. Młodzież bawi się świetnie i odbiór przez publiczność jest coraz lepszy – oceniła Małgorzata Mucha, juror, dyrektor więcborskiego Ogólniaka.

Ośmioosobowe jury po burzliwych naradach i demokratycznych wyborach, zdecydowało się przyznać pierwszą nagrodę Agnieszce Ryduchowskiej (LO Sępólno), za wykonanie piosenki Deana Martina „Sway”. – Znakomity występ pod względem emisji głosu, czystości brzmienia, skali głosu oraz całości wyrazu artystycznego. Uważam, ze faworytka zdecydowana. Miałem na plecach ciarki przez cały występ, a to jest najważniejsze – tłumaczył przewodniczący jury Karol Koziel, dyrektor Domu Kultury w Więcborku.

Agnieszka Ryduchowska ma 16. lat, mieszka w Dorotowie. Śpiewa od 10. lat, ćwiczy w Wiejskim Domu Kultury w Sypniewie.  – Jestem zadowolona ze swojego występu, ale nie spodziewałam się, że zajmę tak wysokie miejsce – mówiła po rozdaniu nagród zwyciężczyni konkursu.

Drugie miejsce przyznano Monice Gierszewskiej (LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach), która zaśpiewała piosenkę Billa Withersa „Ain’t no sushine”. Trzecie Patrykowi Wrycze (LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach ) za wykonanie „My Way” Franka Sinatry. Specjalne wyróżnienie za oryginalną interpretację utworu Lonarda Cohena „Hallelujah” otrzymała Paulina Ratajczak (LO im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu).

Nagrodą publiczności uhonorowany został Mikołaj Mucha (LO Więcbork) za „Use Somebody” Kings of Leon.

Organizatorami XIV Konkursu Piosenki Angielskiej były Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Więcborku oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku.

Źródło tekstu: www.krajna.eu

Fot. Bartłomiej Krzysztofek

->