V Konkurs Piosenki Angielskiej

logo-konkurs-piosenki-angielskiej-mini
Spotykamy się dzisiaj po raz piąty na Konkursie Piosenki Angielskiej dla uczniów szkół średnich. Celem jego jest popularyzacja piosenki angielskiej w kręgach amatorskiego ruchu artystycznego, oraz zachęcanie zarówno uczestników jak i widzów do nauki języków obcych, w szczególności języka angielskiego.

Cztery lata temu w konkursie brało udział siedmiu wykonawców, głównie z naszego Liceum. W kolejnych latach dołączyli do nas uczniowie ze szkół w Nakle, Chojnicach, Sępólnie Krajeńskim, Złotowie, Sośnie, Bydgoszczy, Tucholi, Łobżenicy, Inowrocławia. Dzisiaj mamy 18 wykonawców. Konkurs zatacza coraz większe kręgi i cieszy się coraz większym zainteresowaniem młodzieży, o czym świadczy udział w konkursie gości z Ukrainy.

Corocznie korzystaliśmy z gościnności dyrekcji Ośrodka Kultury, w którym właśnie jesteśmy. Obecni tutaj pracownicy zapewniali nam profesjonalną obsługę konkursu ze strony muzycznej i technicznej. Od ubiegłego roku Ośrodek Kultury jest współorganizatorem konkursu. Wraz z panią dyr. Aleksandrą Wegner mamy nadzieję, że wejdzie on na stałe do kalendarza imprez szkolnych i regionalnych, organizowanych przez nasze placówki.

Na koniec pragnę wyrazić nadzieję nas wszystkich, że poziom wykonania prezentowanych piosenek będzie wysoki i zapewni nam dobrą zabawę. W imieniu całego jury życzę wykonawcom powodzenia i tego, aby atmosfera sprzyjała uczciwej rywalizacji.

Konkurs Piosenki Angielskiej Więcbork 2002 uważam za otwarty.

Lista uczestników V Konkursu Piosenki Angielskiej Więcbork 2002

1. Anna Dąbek – “Falling into you”
2. Aleksandra Szczech – “Will you love me tomorrow?”
3. Anna Orczykowska – “The choop choop song”
4. Małgorzata Modrzejewska – “Big big world”
5. Nikoleta Behrendt – “I will always love you”
6. Agnieszka Olszowa – “I belive I can fly”