Warsztaty filmowe: “Sztuka Wyboru”

W dniach 7-10 czerwca 2018 r. trzy uczennice naszej szkoły: Anna Ledworowska, Julia Plutka oraz Julia Drzewiecka wraz z opiekunem panią Aleksandrą Balcer uczestniczyły w VII edycji programu profilaktyczno – edukacyjnego „Sztuka Wyboru”. Do Bydgoszczy na 4 dni przyjechali uczniowie 12 placówek oświatowych z województwa kujawsko-pomorskiego. Współorganizatorami projektu „Sztuka Wyboru” jest Urząd Marszałkowski w Toruniu, Fundacja Tumult oraz Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy. Dzięki fundacji młodzież ma możliwość poznać osobiście twórców polskiego kina m.in. Krzysztofa Szpetmańskiego, Jarosława Barzana, Marka Skrzecza, Kacpra Sędzielewskiego, Janusza Martyna, Marcelego Gawrysia oraz Aleksandra Kozłowskiego. Gośćmi specjalnymi są aktor Wojciech Mecwaldowski oraz autentyczny bohater „Najlepszego”, mistrz świata w podwójnym Ironmanie Jerzy Górski.