AKCJA NAKRĘTKA

Międzyszkolny Klub Wolontariuszy AMICUS rozpowszechnił akcję charytatywno-ekologiczną polegająca na łączeniu przyjemnego z pożytecznym.

Do zbierania nakrętek po napojach czy detergentach dołączyli uczniowie, rodzice oraz nauczyciele. Wszyscy postanowili zadbać o środowisko naturalne oraz pomóc niepełnosprawnemu Mikołajowi Janeczko, który jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

Mikołajek to chłopiec z Dęblina, który urodził się 12 września 2010 roku bez rączek i nóżek.
Aby normalnie funkcjonować potrzebuje 4 protez. Ich koszt wynosi 200 tys. zł.
Z powodu wzrostu i rozwoju dziecka muszą być co roku wymieniane.

Wolontariusze AMICUS zebrali kilkanaście większych i mniejszych worków z nakrętkami.
Zebrane plastikowe koreczki pomogą w zakupie protez dla Mikołaja. Zostaną one dostarczone do firmy recyklingowej, która w zamian przeleje na konto chłopca pieniądze. Aby zebrać odpowiednią ilość pieniędzy potrzebne jest kilkadziesiąt ton takich koreczków.

Zebrane nakrętki zostaną dostarczone do najbliższego z punktów zbiórki – Broniewice k. Bydgoszczy, dzięki uprzejmości firmy BEMIX z Więcborka, która zobowiązała się do wykonania bezpłatnego transportu.

Strona internetowa Mikołaja http://www.mikolajek.bnx.pl