Drzwi otwarte w LO

18 kwietnia 2023 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Janusza Korczaka w Więcborku, odbył się dzień otwarty dla uczniów i rodziców klas ósmych szkół podstawowych.

Uczniowie ościennych podstawówek, bardzo licznie zawitali w progi więcborskiego liceum. Atrakcji było bardzo wiele. Prezentacje multimedialne, turnieje piłkarskie, quizy językowe itp. W  sali językowej tego dnia mówiono w trzech językach: po niemiecku, angielsku i rosyjsku.  Sala biologiczna zamieniła się w punkt porad medycznych. Wiele ciekawych informacji z biologii, fizyki i geografii, można było się dowiedzieć podczas pokazów multimedialnych, prezentacji eksponatów i konkursów tematycznych. Nie obyło się bez pokazów w pracowni chemicznej. Młodzież z zapartym tchem przyglądała się chemicznym czarom. W sali WOS-u na ósmoklasistów czekała wystawa wojskowych atrybutów oraz ciekawa kolekcja albumów i militariów  dot. drugiej wojny światowej. Eksponaty cieszyły się ogromnym powodzeniem zwiedzających. Ciekawym punktem okazała się sala Języka polskiego, w której uczniowie poznawali tajniki pisania ciekawych prac oraz poznawli ciekawostki związane z historią Polski i nie tylko. W tym samym czasie odbywał się turniej siatkówki i musztra wojskowa.  Było tez coś dla ducha i dla ciała. W kawiarence opiekunowie i nauczyciele w oczekiwaniu na powrót swoich podopiecznych, prowadzili ciekawe rozmowy. Nie obyło się bez muzycznego akcentu. Dzień otwarty przeszedł do historii. Uczniowie w punkcie informacyjnym rozdali bardzo wiele teczek z dokumentami.  Do zobaczenia.