Dzień niepodległości

W ten dzień w szkole świętowano nie tylko 90. rocznicę Odzyskania Niepodległości, ale także odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia pomiędzy Komendantem Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej a Liceum Ogólnokształcącym w Więcborku. Celem porozumienia jest edukacja uczniów w zakresie działalności Straży Granicznej oraz zachęcanie absolwentów do zasilenia jej szeregów. Akademia była wyjątkowo uroczysta, poczet sztandarowy, hymn narodowy, patriotyczne wiersze, nie zabrakło także tradycyjnych, wzruszających pieśni legionowych. Tym razem śpiewali je wszyscy uczniowie naszej szkoły. Każda klasa przygotowała wykonanie jednej pieśni Legionów Polskich. Nauka tych pieśni była dla nas wspaniałą lekcją patriotyzmu.