12 listopada w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie swoje projekty zaprezentowały dwie drużyny, które awansowały do finału ogólnopolskiego konkursu Technikon ESA. Dyrektor szkoły, pan Marian Basa, podziękował uczniom za prezentacje projektów, pogratulował osiągniętego sukcesu oraz wręczył upominki.
Drużyna „Kulturalni Panowie” w składzie:
Radosław Kabat – kapitan drużyny
Piotr Tryka
Michał Schmidt
Łukasz Helt
przedstawiła Dygrestor bioenergetyczny – innowacyjne urządzenie umożliwiające wytwarzanie biogenicznego wodoru z wykorzystaniem wyselekcjonowanych szczepów bakterii.
Drużyna „Zielona Fuzja” w składzie:
Julia Szefler – kapitan drużyny
Patrycja Helt
Jakub Kwiatkowski
Jacek Żerdziński
zaprezentowała projekt BioLumen – biologiczne filtry świetlne do redukcji emisji i oczyszczania powietrza z wykorzystaniem mikroalg Chlorella vulgaris.
Podczas spotkania uczniowie nie tylko poznali innowacyjne pomysły, ale także wysłuchali opowieści obu drużyn o tym, jak wyglądał finał konkursu, jakie emocje im towarzyszyły oraz czego się nauczyli, uczestnicząc w tym wyjątkowym wydarzeniu.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!
Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach, które łączą nowoczesną technologię z ochroną środowiska i walką ze zmianami klimatu

