Kadeci z Korczaka w Białej!

W dniach 7-9 września już po raz drugi odbył się obóz szkoleniowo- integracyjny dla klas mundurowych w Harcerskim Ośrodku Wypoczynkowym w Białej. Zajęcia z musztry i strzelania poprowadzili zaprzyjaźniony z naszą szkołą druh hm. Jarosław Słoma Komendant Hufca ZHP Tuchola oraz sierżant policji Kamil Słoma. Podkreślali oni, że musztra to umiejętność nie tylko sprawnego wykonywania rozkazów czy w pracy w służbach mundurowych, ale zdyscyplinowania w życiu codziennym. Uczniowie ćwiczyli marsz, sprawne zajmowanie miejsca w szyku, bieg i zwroty. Przydatną umiejętnością okaże się też z pewnością oddawanie honorów. Uczniowie strzelali również z replik broni ASG-AIR SOFT GUN. Pracę policji przybliżyła nam pani sierż. szt. Małgorzata Warsińska z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim. Poza zajęciami mundurowymi był też czas na rekreację. Seans filmowy, mecze siatkówki, wieczorne ogniska czy nocne podchody były idealnym momentem do integracji.

11grupa