Konkurs matematyczny

Już po raz czwarty LO im. Janusza Korczaka i Zespół Szkół – Centrum Edukacyjne w Więcborku zorganizowały konkurs matematyczny dla uczniów klas pierwszych. Celem konkursu jest zachęcanie uczniów do nauki matematyki, która w tym roku po raz pierwszy będzie zdawana na egzaminie maturalnym.

19 marca w pracowniach więcborskiego ogólniaka odbył się drugi etap konkursu, do którego przystąpili uczniowie klas pierwszych sześciu szkół ponadgimnazjalnych: ZSP Łobżenica, LO Sępólno, LO Tuchola, LO Koronowo, ZS–CE Więcbork i LO Więcbork.

Wręczenie nagród najlepszym matematykom zostało poprzedzone prezentacją przygotowaną przez Dorotę Oczkowską (LO Więcbork) i Agnieszkę Zakościelną (LO Więcbork). Uczennice zaprezentowały historię konkursu oraz nie pozwoliły zapomnieć o liczbie , której święto wypada 14 marca.

W klasyfikacji licealistów, pierwsze miejsce przypadło ex aequo dwojgu uczniom: Agnieszce Sabiniarz (LO Tuchola) i Jackowi Suchomskiemu (LO Tuchola), którzy uzyskali najlepszy wynik. Miejsce trzecie zajęła Paulina Bakalarska (LO Koronowo). Przyznano także wyróżnienie dla Dawida Tesmer (LO Więcbork) i Dariusza Ulatowskiego (LO Tuchola).

W klasyfikacji uczniów technikum, najlepsza okazała się Monika Matuszewska (ZS–CE Więcbork). Laureatom i wyróżnionym gratulujemy!

Nagrody dla zwycięzców ufundowały: Rada Rodziców LO Więcbork, Rada Rodziców ZS–CE Więcbork oraz Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, dziękujemy!

Organizatorami konkursu są nauczycielki matematyki Justyna Łukaszewska (LO Więcbork) oraz Bożena Kopczyńska (ZS–CE Więcbork).