XIII Konkurs Piosenki Angielskiej

logo-konkurs-piosenki-angielskiej-mini
Już od trzynastu lat Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Więcborku przy pomocy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku organizuje Konkurs Piosenki Angielskiej, który z roku na rok cieszy się niezmiennie ogromną popularnością. Tak było i tym razem, o czym mogliśmy się przekonać wchodząc na salę widowiskową, która pękała w szwach.

Na konkurs przybyło ponad trzydziestu wykonawców z siedmiu szkół ponadgimnazjalnych. Każdy z nich został wnikliwie oceniony przez jury liczące ośmioro członków, w tym jednym z nich był dyrektor MGOK-u Karol Koziel.

Po zaprezentowaniu utworów uczestnikom nie pozostało już nic więcej jak czekać na decyzję, jaką podejmie komisja podczas swych obrad. Po krótkim czasie wszystko było już jasne. Jury zgadzało się tylko w jednej kwestii – konkurs był wspaniały, a wykonania uczniów na wysokim poziomie.

Werdyktem komisji zwyciężczynią konkursu została Emilia Wikarska z II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu. Drugie miejsce zajęła Karolina Pilkiewicz z Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kotarbińskiego w Sępólnie Krajeńskim, natomiast trzecie przyznano Adriannie Lemańczyk z Zespołu Szkół w Chojnicach. Ponadto wyróżnienie za interpretację, wiarygodność i ekspresję wykonania powędrowało do Anny Kamińskiej z Zespołu Szkół – Centrum Edukacyjnego w Więcborku.

Kolejną uhonorowaną uczestniczką była Paulina Ratajczak. To właśnie ona podbiła serca publiczności i w głosowaniu widzów uzyskała największą ilość głosów, tym samym otrzymując nagrodę publiczności.

Pozostali uczestnicy zostali uhonorowani upominkami za wzięcie udziału w konkursie, wśród nich znalazło się kilku uczniów z więcborskiego liceum: Patrycja Zawidzka, Patryk Kurzydło i Mikołaj Mucha. Każde z nich wspaniale zaprezentowało wybrane przez siebie utwory.

Konkurs Piosenki Angielskiej ma na celu popularyzację angielskich piosenek, nawiązanie kontaktów z innymi szkołami oraz zachęcenie uczniów do nauki języka angielskiego, jak do tej pory udaje się to znakomicie i miejmy nadzieje, że również w przyszłym roku będziemy mogli podziwiać znakomite występy uczniów i ich zmagania o zajęcie jak najlepszego miejsca w konkursie.

Tekst: Katarzyna Pankanin

.