Korczak czyta dzieciom

Janusz Korczak to autor pięknych książek dla dzieci. Postanowiliśmy zachęcić do nich uczniów Szkoły Podstawowej w Więcborku. Koło teatralne „Efemeryda” zorganizowało dla klas O – III spotkania czytelnicze w bibliotece Szkoły Podstawowej w Więcborku, gdzie panie bibliotekarki przygotowały wystawę książek Janusza Korczaka. Natomiast dziewczęta z koła teatralnego przebrane za postacie z bajek, korzystając z prezentacji multimedialnej, przybliżyły sylwetkę „Starego doktora”, a później czytały wybrane fragmenty z „Króla Maciusia I”. Spotkania urozmaiciły krótkie quizy wiedzy o Korczaku i jego bohaterze. Dzieci słuchały uważnie i żywo reagowały na przygody Maciusia. Spotkanie odbyło się 6 grudnia w mikołajki, a więc nie zabrakło słodkich upominków.