LO Więcbork na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Camerimage!

We wtorek, 13 listopada br. o godz. 12.00 w bydgoskim Multikinie odbył się kulminacyjny punkt VII edycji programu edukacyjna – alternatywnego „Sztuka Wyboru” pod nazwą „Kamera! Akcja! Reakcja!” – gala finałowa, na której nastąpiło wyłonienie i uhonorowanie laureatów konkursu filmowego. W konkursie na film o tematyce profilaktycznej wzięły udział trzy uczennice naszej szkoły: Anna Ledworowska (klasa IIIB), Julia Plutka (klasa IIIB) oraz Julia Drzewiecka (klasa IIIA) wraz z opiekunem p. Aleksandrą Balcer. Film konkursowy nosił nazwę: “Dziewczyna do wynajęcia”.

Zachęcamy do zapoznania się z filmem konkursowym:

Gala organizowana jest corocznie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCamerimage, a sam program stanowi część Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „RAZEM BEZPIECZNIEJ” im. Władysława Stasiaka.
Organizatorem projektu jest KWP w Bydgoszczy wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu oraz Fundacją Tumult – organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCamerimage.

Wśród gości gali finałowej “Sztuki wyboru” w tym roku nie zabrakło wybitnych osobowości z międzynarodowego świata filmu. Swoją obecnością zaszczycili nas John Bailey – amerykański reżyser, prezes Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej oraz jego żona – Carol Littleton – amerykańska montażystka. Inne uznane postaci ze świata filmu, którzy byli gośćmi gali to Albert Hughes – amerykański reżyser i producent filmowy oraz Brytyjczycy: operatorzy filmowi Dick Pope i Oliver Stapleton, Neil Young – krytyk filmowy oraz Mike Figgis – reżyser filmowy, pisarz i kompozytor.

Nie zabrakło także reprezentantów polskiego świata filmu, którymi byli aktorzy Dominika Ostałowska Wojciech Mecwaldowski, Szymon Piotr Warszawski oraz operatorzy Bartosz Piotrowski i Artur Reinhardt, a także reżyserka i scenarzystka Dorota Kędzierzawska (wykładowcy warsztatów z poprzednich edycji projektu) oraz Marek Żebrowski – uznany pianista i kompozytor, od lat współpracujący z festiwalem EnergaCamerimage.

Zapraszamy do poniższej fotorelacji!