Międzynarodowy Festiwal Filmowy Camerimage

16 listopada 2017 roku w bydgoskim Multikinie, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Camerimage odbyła się Gala finałowa VI edycja programu edukacyjno – alternatywnego „Sztuka Wyboru” pod nazwą „Kamera! Akcja! Reakcja!”. Gala jest zwieńczeniem czterodniowych warsztatów filmowych oraz samodzielnej pracy uczniów nad projektem.
W konkursie na  film o tematyce profilaktycznej wzięły udział trzy uczennice naszej szkoły: Anna Ledworowska (klasa IIB), Julia Plutka (klasa IIB) oraz Julia Drzewiecka (klasa IIA) wraz z opiekunem p. Aleksandrą Balcer. Film konkursowy nosił nazwę: “Internet sprzymierzeńcem czy wrogiem?”.

Zachęcamy do zapoznania się z filmem konkursowym!

Program edukacyjny „Sztuka Wyboru” organizowany jest w ramach Rządowego programu ograniczania  przestępczości i aspołecznych zachowań „RAZEM BEZPIECZNIEJ” im.  Władysława Stasiaka przez Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu oraz Fundacją Tumult – organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Camerimage.

Gala finałowa organizowana jest corocznie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Camerimage, dzięki czemu jej gośćmi byli między innymi do tej pory: John C. Seale, Anthony Dod Mantle, John Toll, Michael Chapman, Caleb Deschanel czy Sławomir Idziak – światowej sławy reżyserzy i operatorzy, laureaci i nominowani do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej – Oscarów.

Ideą projektu jest, każdego roku, zwrócenie uwagi na różnorakie problemy i zagrożenia czyhające na młodych ludzi, a będące wielokrotnie podłożem przestępstw. Jego innowacyjność polega na zaangażowaniu młodzieży do tworzenia autorskich projektów z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, fascynujących młodych ludzi, przy jednoczesnym przekazaniu  im treści istotnych z punktu widzenia szeroko pojętej profilaktyki. Drugą, istotną kwestią jest pokazanie młodym, iż ukierunkowując prawidłowo swoje zainteresowania, można służyć pożytecznemu społecznie celowi, ale też wiele osiągnąć w interesującej ich dziedzinie (tworzenie form filmowych, grafika komputerowa). Policja z kolei wykorzystuje potencjał twórczy i komunikacyjny młodzieży w wieku szkolnym zyskując cenny  materiał profilaktyczny niezbędny w jej działaniach prewencyjnych.

Zapraszamy do poniższej fotorelacji!