Mistrzostwa szkoły w skoku wzwyż 2013

Już po raz kolejny uczniowie LO im. Janusza Korczaka rywalizowali o tytuł mistrza szkoły w skoku wzwyż. Wśród dziewcząt zwyciężyła Marta Gutowicz, a wśród chłopców Bartłomiej Krzysztofek.

Turniej skoku wzwyż w naszym liceum jest tradycją, czego dowodem są już XIV mistrzostwa. W tym roku turniej odbył się 27 marca.

Do rywalizacji przystąpiło osiem uczennic i ośmiu uczniów. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Marta Gutowicz z klasy IIA, która przeskoczyła poprzeczkę zawieszoną na wysokości 147 cm pokonując tym samym dotychczasowy rekord szkoły, który należał do Katarzyny Tomas i wynosił 145 cm. Niewątpliwie, Marta swoim rekordowym skokiem zapisała się na kartach historii więcborskiego ogólniaka i przysporzyła kibicom wiele radości.

Drugie miejsce zdobyła Joanna Słoma z klasy IB (135 cm), a trzecie Karolina Klicikowska z klasy IIA (135 cm).

Niestety w kategorii chłopców nie udało się pobić rekordu szkolnego, który należy do Michała Przybyłowskiego i wynosi 195 cm. Triumfatorem zmagań wśród chłopców okazał się tegoroczny maturzysta Bartłomiej Krzysztofek z klasy IIIA osiągając wynik 170 cm. Drugie miejsce przypadło Przemysławowi Ostojskiemu z klasy IIA (170 cm), zaś na trzecim miejscu uplasował się Mateusz Tuński z klasy IIIA (165 cm).

Po rywalizacji przedstawiciele grona pedagogicznego nagrodzili najlepszych skoczków.

IV edycje mistrzostw szkoły w skoku wzwyż zakończyło podsumowanie plebiscytu na najpopularniejszego sportowca szkoły w którym głos miała cała społeczność szkolna. Pierwsze miejsce (już po raz drugi z rzędu) zdobył Łukasz Brząkała kl.IIIA, drugie Paweł Kriese kl. IIIA a trzecie Monika Obara kl.IIB.

Klasyfikacja skoku wzwyż:

Dziewczęta:

1. Marta Gutowicz – 147 cm
2. Joanna Słoma – 135 cm
3. Karolina Klicikowska – 135 cm
4. Aleksandra Reksa – 130 cm
5. Wiktoria Myszkowska – 130 cm
6. Dominika Słupikowska – 125 cm
7. Kinga Zach i Paula Soja – 110 cm

Chłopcy:

1. Bartłomiej Krzysztofek – 170 cm
2. Przemysław Ostojski – 170 cm