Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

Uczniowie naszego liceum wzięli udział w obchodach Narodowego Dnia Żołnierz Wyklętych. Dnia 27 lutego klasa III mundurowa została zaproszona na wystawę upamiętniającą Żołnierzy Niezłomnych walczących z komunistyczną okupacją na terenach naszego powiatu. Wystawę można było podziwiać w Bibliotece Publicznej w Więcborku. Uczniowie liceum wysłuchali wykładu przedstawiciela IPN z Bydgoszczy, który dotyczył walk z UB.

Klasy I i II mundurowe w przeddzień Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych 1 marca, wzięły udział w wojewódzkich obchodach. Młodzież uczestniczyła w uroczystej Mszy św. w  Kościele garnizonowym w Bydgoszczy wraz przedstawicielami rządu polskiego, m.in. sekretarzem stanu panem Bartoszem Kownackim. Młodzież wysłuchała prelekcję przygotowaną przez panią z bydgoskiego IPN-u. Następnie uczniowie wraz z opiekunami udali się na uroczysty koncert poświęcony pamięci Żołnierzy Niezłomnych w Filharmonii Pomorskiej, wieńczący uroczystości wojewódzkie.

1 marca uczniowie klasy mundurowej złożyli kwiaty na grobach żołnierzy spoczywających na cmentarzu komunalnym i parafialnym w Więcborku.

Zapraszamy do obejrzenia poniższej fotorelacji.