NAUKA WOKÓŁ NAS

25 stycznia 2017 roku w naszej szkole odbył się konkurs dla gimnazjalistów „Nauka wokół nas”. W konkursie brało udział 10 drużyn z gimnazjów z: Więcborka, Sępólna Krajeńskiego, Jastrzębca, Pęperzyna,  Sośna oraz Sypniewa.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W I etapie o charakterze zamkniętym (bez udziału publiczności) uczestnicy konkursu indywidualnie pisali test liczący 30 pytań, odnoszących się do zakresu tematycznego z podstawy programowej dla gimnazjów z poszczególnych przedmiotów. Czas trwania I etapu wyniósł 30 min.  Punkty zdobyte indywidualnie zostały zliczone. Uczniem, który w klasyfikacji indywidualnej zdobył najwyższą liczbę punktów był Michał Mrotek z Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim.

II etap konkursu odbył się na sali gimnastycznej z udziałem publiczności. Do etapu zakwalifikowały się następujące drużyny: uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim w składzie: Marcelina Młodzik, Filip Sudziński, Michał Mrotek, uczniowie z Zespołu Szkół nr 3 w Sępólnie Krajeńskim w składzie: Krzysztof Kusiak, Arkadiusz Minor oraz Oskar Mazalon, Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Więcborku w składzie: Karolina Łaznowska, Juliusz Wojtczak oraz Zuzanna Sudzińska. Po zaciętej rywalizacji:

I miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim

II miejsce drużyna Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Więcborku

III miejsce drużyna Zespołu Szkół nr 3 w Sępólnie Krajeńskim.

W przerwie między etapami konkursu młodzież uczestniczyła w pokazach z chemii, biologii oraz fizyki. Na zakończenie uczniowie obejrzeli pokaz musztry w wykonaniu klas mundurowych.

Zapraszamy do obejrzenia poniższej fotorelacji.