“NOE 2” oraz “Korekta”

W dniu Walentynek w naszej szkole odbył się program profilaktyczno – edukacyjny dla klas pierwszych i drugich pod nazwą „NOE 2”. Była to kontynuacja grudniowego spotkania. Warsztaty poruszały tematy rodziny destrukcyjnej oraz nadużywania alkoholu. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w rozmowach, brali udział w ankietach, a także w scenkach. Licealiści obejrzeli także film ukazujący skutki picia alkoholu.

Ponadto tego samego dnia zostały przeprowadzone warsztaty dla klas trzecich o nazwie „Korekta”. Spotkanie nawiązywało do styczności młodzieży z alkoholem, omówienia picia alkoholu z rozsądkiem czy ukazania strat spożywania alkoholu. Przeprowadzona została również ankieta, a uczniowie podczas spotkania mieli okazje do obejrzenia krótkiego filmu – „Ucieczka w niewolę:”

“NOE 2”

“Korekta”