Nowe porozumienie dla klas mundurowych

Goście z Potulic – Nowe porozumienie o współpracy dla klas mundurowych

Dnia 5 lutego gościł w naszej szkole zastępca dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach kapitan Mariola Kotwica.

Celem pierwszej wizyty było podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy instytucjami. Zainicjowana została kolejna forma współpracy ze służbami mundurowymi, co poszerza ofertę edukacyjną naszej szkoły i daje możliwość pełniejszego przygotowania uczniów „mundurówki” do pełnienia przyszłych ról w tych służbach. Uczniowie klasy 1b oraz 2a zapoznali się ze specyfiką pracy w więziennictwie, poznali drogę edukacyjną, która wiedzie do tego rodzaju pracy. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja umiejętności psa wyszkolonego w poszukiwaniu środków odurzających, ale przede wszystkim pokaz sztuk interwencyjnych.