Obchody Międzyuczelnianych Dni Korczakowskich

17 października 2012 r. – Uczniowie LO brali udział w uroczystych obchodach Międzyuczelnianych Dni Korczakowskich.

Odbywały się one w Wyższej Szkole Filologii Hebrajskiej w Toruniu.

W programie tych uroczystych WSPOMNIEŃ O JANUSZU KORCZAKU  znalazły się m.in.:

prelekcje na temat sytuacji Żydów w Polsce międzywojennej oraz duchowości Janusza Korczaka. Prelegentem był Yaron Becker – filozof, dziennikarz, w latach 1992-2002 wykładowca Uniwersytetu w Tel Awiwie, odznaczony przez prezydenta Rzeczpospolitej Polski Lecha Kaczyńskiego Złotym Krzyżem Zasługi za pracę na rzecz stosunków polsko-izraelskich. Wystąpiła również pani Iwona Chmielewska – autor nagradzanej książki pt. Pamiętnik Blumki.

Niezwykle istotnym punktem programu było uroczyste otwarcie wystawy malarstwa autorstwa podopiecznych Fundacji Arkadia. Konferencję uświetniła prezentacja Verba Sacra – czytanie pism Janusza Korczaka w wykonaniu czołowego aktora scen polskich Adama Woronowicza, któremu akompaniował wybitny pianista Paweł Wakarecy.