Pokazy z fizyki- UMK Toruń

Dnia 12 lutego 2015 r uczniowie więcborskiego liceum mieli okazję uczestniczyć w corocznie organizowanych pokazach z fizyki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W tym roku motywem przewodnim wykładu była energia potencjalna i kinetyczna, energia, pęd, przyspieszenie, spadek swobodny, ruch po okręgu, grawitacja. Przedstawiane treści były wzbogacane o szereg ciekawych doświadczeń. Po zakończeniu pokazów młodzież udała się do Muzeum Sztuki Nowoczesnej, aby podziwiać wystawę fotografii współczesnej oraz ekshibicje awangardowych i abstrakcyjnych obrazów, których twórcami byli m.in. absolwenci ASP. Następnie uczniowie przespacerowali się wzdłuż toruńskich uliczek , zwiedzając przy tym najważniejsze obiekty turystyczne Torunia. Następnym punktem wycieczki było odwiedzenie filii Collegium Humanisticum , młodzież została zapoznana z ofertą uniwersytetu oraz wysłuchała krótkiego wykładu o Mikołaju Koperniku , jego życiu, pochodzeniu i odkryciach. Po wyczerpującym zwiedzaniu Torunia , nadszedł czas na chwilę relaksu w kręgielni w centrum handlowym Plaza.