Program Profilaktyki Uzależnień „Antymina – nie daj się wysterować na minę”

Dnia 8 października 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Artystycznym Programie Profilaktyki Uzależnień „Antymina – nie daj się wysterować na minę”, który przeprowadzili członkowie zespołu hip-hopowego. Raper Mirosław Kolczyk – „Kolah” wraz ze swoim zespołem zaprezentował kilka swoich muzycznych kawałków. Nie sam rap był tu ważny, lecz wysłuchanie kilku historii z życia muzyka i Jego przyjaciół. Ogromną przyjemnością było wysłuchanie talentu wokalnego naszej uczennicy, która wraz z Kolahem wykonała jeden z utworów. To właśnie przekaz zawarty w opowiadaniach był kluczowym elementem spotkania zespołu z młodzieżą naszego liceum. Całość, zarówno wypowiedzi jak i rapu, można uznać za wskazówki, które pokazują” jak nie wpakować się na minę” i nie wpaść w sidła uzależniania oraz co robić, aby żyć z dala od wszelkich używek. Młodzież entuzjastycznie zareagowała na program, który momentami skłaniał do refleksji.