PROJEKT EDUSCIENCE

Jesteśmy jednym z 35 liceów z całej Polski, które przystąpiło do projektu „Podnoszenie kompetencji uczniowskich w dziedzinie nauk matematyczno przyrodniczych i technicznych z wykorzystaniem innowacyjnych metod i technologii – Eduscience.”

Od września 2012 roku młodzież biorąca udział w projekcie:

-rozwinie zainteresowania naukami matematyczno-przyrodniczymi, informatyczno-technicznymi oraz językami obcymi dzięki nowej formule nauczania;

– zastosuje metody badawcze, które przyczynią się do wzrost umiejętności związanych z rozpoznawaniem i definiowaniem problemów;

– zastosuje metody e-learningu, blended learningu rozwijając w ten sposób umiejętności posługiwania się technologią informatyczno-komputerową w procesie uczenia się;

– dziewczęta zwiększą zainteresowania science dzięki zastosowaniu wrażliwych na kwestie płci form promocji projektu, prowadzeniu zajęć oraz konstrukcji programów nauczania.

W ramach projektu uczniowie będą mogli korzystać bezpośrednio z wiedzy naukowców zajmujących się na co dzień naukami przyrodniczymi osiągających sukcesy na skalę międzynarodową. Młodzież będzie miała okazję wziąć udział w bezpośrednich transmisjach satelitarnych ze Stacji Polarnej na Spitsbergenie. Zaplanowano także zajęcia lekcyjne w obserwatoriach w Książu, Raciborzu, Ojcowie, Belsku, Świdrze i Helu oraz w laboratorium i Muzeum Ziemi w Krakowie. Część zajęć będzie transmitowana ze statku badawczego Oceania lub odbędzie się na statku Horyzont II, gdzie uczniowie będą mieli niepowtarzalny bezpośredni kontakt z nauką.

Projekt Eduscience zapewni „żywe” i fascynujące poznawania świata science.

Strona projektu: http://www.eduscience.pl/o_projekcie.html