Przegrali decydujący mecz

Licealiści więcborskiego Ogólniaka udali się w dniu dzisiejszym na Powiatowe Zawody w piłce siatkowej chłopców. Gospodarzem tych rozgrywek był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sępólnie Krajeńskim, który wygrał turniej rok temu i automatycznie przeszedł do pierwszej trójki tegorocznych zawodów.

Walka o podium rozpoczęła się od półfinałów: LO Więcbork – ZSCE Więcbork. Licealiści w łatwy sposób wygrali z uczniami z sąsiedniej szkoły.  W kolejnym meczu walkę o wejście do pierwszej trójki rozpoczęły drużyny LO im. Janusza Kotarbińskiego w Sępólnie Krajeńskim oraz ZSCKR w Sypniewie. Wygrana padła łupem tych pierwszych – 2:0.  Kolejną fazą rozgrywek były mecze z każdym z każdym, LO Więcbork – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych. Nasi uczniowie po raz kolejny pokazali klasę i zwyciężyli bez jakichkolwiek problemów z gospodarzami turnieju – 2:0. Kolejny mecz rozegrał się pomiędzy przegranymi z poprzedniego spotkania, a LO Sępólno. Zacięta walka doprowadziła ostatecznie do wyniku 2:1 dla licealistów. Ten wynik nie co skomplikował sytuacje gdyż aby nasi uczniowie móc stanąć na pierwszym miejscu podium musieli wygrać 2:1 z rywalem,. I było 2:1 tylko takim wynikiem zwyciężyli sępólnianie . Nasi uczniowie musieli zadowolić się drugim miejscem.

Półfinały:

LO Więcbork –  ZSCE Więcbork 2:0

LO Sępólno Kraj. – ZSCKR Sypniewo 2:0

Faza „każdy z każdym”

LO Więcbork –  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sępólnie Kraj. 2:0

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sępólnie Kraj. – LO Sępólno Kraj. 1:2

LO Więcbork – LO Sępólno Kraj. 1:2

Klasyfikacja:

1. LO Sępólno Kraj.

2. LO Więcbork

3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sępólnie Kraj.

4-5. ZSCE Więcbork / ZSCKR Sypniewo

Skład: Jarosław Petner, Paweł Kriese, Bartłomiej Krzysztofek, Paweł Pers, Łukasz Zawidzki, Łuaksz Brząkała oraz Paweł Ksobiak, Wojciech Szwemin, Maciej Lewandowski, Kamil Szyling, Mateusz Mucha, Dawid Tesmer

.