Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Rozpoczęcie roku szkolnego w LO im. Janusza Korczaka w Więcborku miało już tradycyjnie odświętną oprawę. W tym roku oprócz uczniów i nauczycieli w uroczystości wzięli udział wicestarosta sępoleński pan Andrzej Marach i z-ca Komendanta Policji Powiatowej pan Paweł Zawada. W inauguracyjnym przemówieniu pani dyrektor Anna Skiba zwróciła uwagę, że po raz pierwszy w historii szkoły zostały utworzone 4 oddziały klas I i w szczególny sposób podziękowała Starostwu za taką organizację pracy w nowym roku szkolnym. Na uroczystości została wręczona nagroda ufundowana przez Radę Rodziców dla najlepszego maturzysty, otrzymała ją Anna Kreczmańska, która uzyskała średnią z egzaminów powyżej 81,1%. Gratulacje absolwentce złożył pan wicestarosta, również absolwent LO im. J. Korczaka.

Życzenia pomyślnego nowego roku szkolnego przekazał Zastępca Komendanta pan P. Zawada, który gratulował szkole utworzenia trzeciego rocznika klasy mundurowej i zapewnił, że Policja Powiatowa nadal będzie z LO współpracowała.

Pierwszoklasiści zgodnie z obowiązującym rytuałem złożyli ślubowanie na Sztandar Szkoły. Na koniec uroczystości młodzież wysłuchała referatu nauczyciela historii pana Mateusza Łańskiego o 35-leciu powstania „Solidarności”.
P1070756P1070770P1070780P10707712nie6nie7nie