SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „BROŃ SIĘ W NECIE”

Z dumą informujemy, że w dniu 8 grudnia 2025 roku w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca Ogólnopolski Konkurs „Broń się w necie”.

Konkurs został zorganizowany przez NASK oraz Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego i stanowił element ogólnopolskiej kampanii „Włącz szacunek. Wyłącz hejt”, ogłoszonej przez Wicepremiera, Ministra Cyfryzacji Krzysztofa Gawkowskiego.

Z ogromną radością i satysfakcją ogłaszamy, że reprezentacja naszej szkoły – drużyna „CyberObrońcy”, licząca 10 uczniów, znalazła się w gronie 50 najlepszych zespołów w Polsce.

Szczególne gratulacje kierujemy do uczniów, którzy uczestniczyli w uroczystej gali w KPRM, reprezentując naszą szkołę i drużynę:

  • Oliwia Makowska

  • Filip Mueller

  • Błażej Szymański

oraz do opiekuna drużyny – Pani Justyny Łukaszewskiej.

W konkursie wzięło udział ponad 600 drużyn z całej Polski, które zmierzyły się z tematyką cyberzagrożeń, ukończyły tysiące kursów edukacyjnych oraz stworzyły 260 filmów promujących bezpieczne zachowania w sieci. Nasi uczniowie wyróżnili się wiedzą, zaangażowaniem i umiejętnością dzielenia się nią z innymi, udowadniając, że potrafią skutecznie bronić się w świecie cyfrowym.

To wyjątkowe osiągnięcie potwierdza, że hasło #WłączSzacunekWyłączHejt realnie nabiera znaczenia dzięki postawie i aktywności młodych ludzi.

Finaliści konkursu zostali również nagrodzeni:

  • każdy członek drużyny otrzyma smartwatch,

  • opiekun zespołu – elektroniczny notatnik,

  • szkoła – zestaw z konsolą do gier, który trafi do naszej placówki jeszcze przed świętami.

Serdecznie gratulujemy całemu zespołowi i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły na arenie ogólnopolskiej. Jesteśmy z Was bardzo dumni!