Sukces licealistek

Rok 2010 jest rokiem okrągłych rocznic. Jedną z nich jest 90. rocznica Bitwy Warszawskiej, nazywanej również Cudem nad Wisłą. Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego z Zarządem Okręgowym w Bydgoszczy z tejże okazji zorganizował Ogólnopolski Konkurs Historyczny pt. „90. rocznica Bitwy Warszawskiej”.

Uczniowie z więcborskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka wykazali wielkie zainteresowanie. Do komisji wpłynęło 37 prac wykonanych przez 69 uczniów z 10 szkół. Więcborskie LO dostarczyło 17 prac 33 uczniów.

Dnia 28 października 2010r. uczniowie więcborskiego Ogólniaka udali się do Bydgoszczy po odbiór nagród wraz z opiekunem, nauczycielem historii Mariolą Czapiewską. Przybyłych na uroczystość przywitał sekretarz ZOR RP – ppłk rez. Eug. Michał Andrzejewski oraz prof. Stanisław Krasuski, którzy byli jednocześnie jury konkursu. Obu panom najbardziej do gustu przypadły dwie prace: Macieja Mańkowskiego z III Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu oraz grupy dziewcząt w składzie: Agnieszka Półgęsek, Martyna Kubera, Natalia Nita, Marika Kotwica i Kinga Górniak z klasy I A Liceum Ogólnokształcącego w Więcborku. Laureaci przeszli do następnego etapu – centralnego, który odbędzie się w Warszawie.

– Było miło, zostaliśmy przyjęci ciepło i serdecznie. Mieliśmy również okazję poznać ciekawych ludzi. – wspominały po powrocie zwyciężczynie z więcborskiego liceum.

Rozdanie nagród poprzedził wieczorek poetycki Ireny Lisieckiej. Nie zabrakło podziękowań oraz słodkiego poczęstunku.

Tekst: Agnieszka Półgęsęk
Fot. Aleksandra Lida