Święto Niepodległości

Święto Niepodległości – w naszej szkole, tak jak i w całej Polsce obchodzimy szczególnie uroczyście. W 91 rocznicę odzyskania niepodległości wysłuchaliśmy wykładu przypominającego żmudny proces powstawania wolnej Polski, organizowanie pierwszych ośrodków władzy, ze szczególnym uwzględnieniem historii kształtowania się służby granicznej w nowym państwie. Wykład wygłosił pułkownik Wojciech Grobelski z Centralnego Ośrodka Służby Granicznej w Koszalinie. Część artystyczną przygotowały uczennice klas I, które przypomniały polskie pieśni patriotyczne, m.in. „Gaude Mater Polonia”, „Rotę”, pieśni legionowe: „Piechtę”, „Wojenkę” i inne. Była też okazja do wspólnego śpiewania, co stało się już prawie tradycją w naszej szkole.