Wycieczka do Borówca – EDUscience

Pierwszy dzień wycieczki rozpoczął się 15.10.2012 r. w Obserwatorium Astrogeodynamicznym Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk w Borowcu.

W trakcie zwiedzania obserwatorium uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy. Odbyły się zajęcia dydaktyczne z następujących zagadnień: Czas bez tajemnic. Metody laserowe i GPS w badaniach geofizycznych zjawisk rządzących ruchem naszej planety. Uczniowie poznali historię prowadzonych obserwacji, współczesne metody rejestracji zjawisk a także praktyczne wykorzystanie wyników badań.

Drugi dzień wycieczki rozpoczął się na Zamku, w pobliskim Kórniku, gdzie znajduje się należąca do Polskiej Akademii Nauk Biblioteka Działyńskim. Zamek w Kórniku – jest to największa atrakcja turystyczna miasta, wspaniały obiekt architektoniczny, w którym mieści się muzeum.

W znajdującym się w pobliżu Arboretum Kórnickim Polskiej Akademii Nauk uczniowie zobaczyli bogatą kolekcję drzew i krzewów pochodzących z różnych stref krajobrazowych Europy, Azji i Ameryki. Spacerując ścieżką turystyczno-edukacyjną uczniowie wzięli udział w zajęciach z zakresu przyrody i biologii.