Wycieczka do Trójmiasta

Dnia 20 czerwca 2013 roku uczniowie naszej szkoły odbyli wycieczkę do Trójmiasta.
Celem wycieczki było zwiedzenie:
a) Miejskiego Ogrodu Zoologicznego Gdańsk – Oliwa, który jest jednym z największych ogrodów zoologicznych w Polsce, powstałym 60 lat temu, a obecnie obejmujący obszar 120 hektarów i liczącym ponad 190 gatunków zwierząt, pochodzących ze wszystkich kontynentów. Już tylko tutaj spotkać można antylopy bongo, oryksy arabskie, hipopotami karłowate, czy kondory wielkie. Zachwyciły nas żyrafy, słonie, choć zabrakło lwów, widzieliśmy inne kotowate, jak pumy, pantery, żbiki, czy rysie. Oliwskie Zoo jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów, dzięki czemu może uczestniczyć w kilkunastu Europejskich Programach Hodowlanych dla ginących gatunków;
b) wystawy the body human exibition, światowa wystawa o ciele ludzkim w galerii znajdującej się w Gdańsku Wrzeszczu. Wystawa The Body Human jest podzielona na 9 galerii, a każda z nich opisuje jeden układ w organizmie.Wystawa w wersji trójwymiarowej pokazuje spojrzenie w głąb tych układów – od skóry przez kości, od głowy po palce nóg. Częścią wystawy jest również galeria, która chronologicznie opisuje rozwój człowieka od etapu zarodka aż po poród. Zobaczyliśmy w sumie 200 eksponatów kompletnych ciał i poszczególnych narządów. Wystawa zachwyciła nas pięknem i doskonałością, a jednocześnie prostotą i złożonością ludzkiego ciała. Można było pogrążyć się w zadumie nad własnym stylem życia i koniecznością dbania o zdrowie, gdyż realne przykłady uszkodzonych narządów były dla nas szokujące. Nasze ciało jest skomplikowane, ale fascynujące.
c) naszego polskiego Bałtyku i plaży w Gdańsku Jelitkowo, korzystając z pięknej, słonecznej pogody i morskiej kąpieli.