Wyjazd do Torunia

8 grudnia 2017 r. uczniowie  klasy 1a oraz kilkoro z klas drugich  wraz z opiekunami p. Mariolą Czapiewską oraz p. Anną Skibą wzięli udział w zajęciach edukacyjnych oraz kształtujących poczucie estetyki i piękna. Grupa uczestniczyła  w warsztatach chemicznych przygotowanych przez Dział Promocji na Wydziale Chemii przy UMK oraz w wykładzie poświęconym „Taktyce i militariom II wojny światowej”, prowadzonym prze dr Centkowskiego z Collegium Humanisticum na UMK.

Dalszą część dnia poświęciliśmy na obejrzenie współczesnej sztuki teatralnej ”Cyber Cyrano”,  poświęconej niebezpieczeństwom wynikającym z uwikłania się w sieci internetowej.

Pouczające i pozwalające poznać głębiej własną psychikę były warsztaty teatralne prowadzone przez pedagoga teatralnego p. Martę Lewandowskaą oraz aktorkę – odtwórczynię jednej z głównych ról w spektaklu.

Po  zmaganiach z nauką i kulturą posililiśmy ciało m. in. w historycznym już barze mlecznym  „Pod Arkadami”. Potem już tylko  „wizyta  u Kopernika”, zakup toruńskich pierników   …   i droga do domu. Pomimo  zmęczenia nie brakło osób, które umilały nam podróż swoim śpiewem.

A zatem  …   do zobaczenia, na kolejnych wyjazdach!!!