Wymiana międzynarodowa 2012

Po raz kolejny Liceum Ogólnokształcące gościło u siebie studentów z wymiany międzynarodowe organizowanej przez AISEC. Tym razem były to dwie grupy. W dniach od 11-18 marca gościliśmy Cristiana Cafure z Argentyny, Aizhan Isamailova z Kirgistanu i Anditawati Diah Paramita z Indonezji. W kolejnej grupie, która przebywała w naszej szkole od 24-31 marca była Yelena Baklanova z Rosji oraz Fabio Iamashita i Bruna Fazolli z Brazylii.

Przez te pare dni nasi goście poznawali uroki Więcborka i okolic. Uczniowie podczas lekcji ze studentami mieli okazje wzbogacenia języka angielskiego oraz poznanie nowych kultur i tradycji. Spotkania ze studentami,które odbywały się po lekcjach prowadzili nauczyciele języka angielskiego. I choć głównym celem wymiany studentów jest poznanie języków obcych oraz obyczajów innych państw, to jednak te korzyści są dużo większe. Studenci byli wcześniej w wielu miastach w Polsce jednak Więcbork szczególnie przypadł im do gustu. Powiedzieli, że z chęcią tu jeszcze wrócą. Na pożegnanie Pani dyrektor Anna Skiba życzyła wszystkim, aby dni spędzone w naszym mieście były najciekawszymi i najlepszymi.

Spotkanie z pierwszą grupą wolontariuszy:

Spotkanie z drugą grupą wolontariuszy: