Zajęcia ze Strażą Graniczną

Dnia 20 marca gościła w naszej szkole siedmioosobowa grupa funkcjonariuszy z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej z Warszawy oraz z Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie. Było to kolejne spotkanie w ramach współpracy, która toczy się od roku 2008. Wykładowcy, posługując się najnowszymi technikami multimedialnymi oraz pomocami poglądowymi przybliżyli nam specyfikę pracy w Straży Granicznej , przedstawiając ja w zagadnieniu: „Zadania Straży Granicznej” oraz „Zasady naboru do służby w Straży Granicznej”. Sposoby kontroli , określenie właściciela dokumentu oraz kontrola legalności pobytu obywatela były przedmiotem drugiego modułu tematycznego. Duże zainteresowanie wzbudził temat dotyczący różnic kulturowych. Była to pouczająca lekcja tolerancji.