Zawarcie porozumienia o współpracy z Komendą Powiatową w Sępólnie Kraj.

„Dumne miejcie zamiary…”słowami patrona Liceum Ogólnokształcącego w Więcborku Janusza Korczaka dyrektor pani Anna Skiba rozpoczęła uroczystość zakończenia roku szkolnego. Myśl ta odnosiła się do szeroko rozumianych planów związanych z przyszłością szkoły. Oprócz tradycyjnego podsumowania wyników nauki w ostatnim dniu roku szkolnego odbyło się oficjalne podpisanie porozumienia o współpracy Liceum z Komendą Powiatową w Sępólnie Krajeńskim, które związane jest z powstaniem klasy mundurowej o profilu „Bezpieczeństwo wewnętrzne i ochrona granic”. Akt porozumienia podpisali Starosta Sępoleński p. T. Cyganek, Komendant Policji Powiatowej Krzysztof Różański i dyrektor LO w obecności zaproszonych gości, nauczycieli i uczniów.
Inicjatywa ta związana jest z faktem, że LO od kilku lat współpracuje z Nadwiślańskim Oddziałem Straży Granicznej. Zajęcia organizowane przez służbę graniczną przyciągały młodzież, dlatego władze Powiatu zdecydowały się poszerzyć ofertę o współpracę z Policją i utworzyć klasę mundurową. Klasa o takim profilu umożliwi uczniom zdobycie wykształcenia ogólnego zakończonego maturą, a jednocześnie ułatwi kontynuowanie nauki na kierunkach związanych z bezpieczeństwem, ochroną granic i pracą w służbach mundurowych. Opracowany został innowacyjny program nauczania, który obejmie elementy prawa, ceremoniału służb mundurowych, regulaminów, musztry. Przewiduje się również zajęcia z podstaw psychologii, komunikacji, socjologii i pedagogiki. W ten sposób szkoła odpowiada na zainteresowania młodzieży, a także na potrzeby rynku edukacyjnego i zawodowego. Dzięki podpisaniu porozumienia o współpracy funkcjonariusze Policji prowadzić będą zajęcia edukacyjne, pomogą przy organizowaniu ćwiczeń, pokazów, wycieczek, konkursów tematycznych.
Uroczystość odbyła się w podniosłej i radosnej atmosferze, także dzięki optymistycznej informacji dotyczącej wyników tegorocznych egzaminów maturalnych. Dyrektor LO ogłosiła, że „ 98% absolwentów rocznika 2013 zdało maturę.”