Dzień Nauczyciela w LO

W Liceum Ogólnokształcącym im. Janusza Korczaka w Więcborku sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi uczniami oraz nauczycielami. Wszystko przez Dzień Edukacji Narodowej i związane z nim uroczystości.

Uroczystości w więcborskim Ogólniaku rozpoczął występ Dominiki Kaczmarowskiej. Później społeczność szkolną powitała przewodnicząca Samorządu Szkolnego Martyna Iłejko.

Następnie przyszedł czas na część artystyczną, która tym razem wyglądała nieco inaczej niż te standardowe na szkolnych akademiach. Jej głównymi bohaterami byli pedagodzy, którzy musieli na chwilę wcielić się w charakteryzatorów i przybrać wytypowanych wcześniej uczniów w przeróżne postacie: Cygankę, Arabkę, Murzynkę oraz Greczynkę. Umiejętności charakteryzatorskie nauczycieli niemal do łez rozbawiły widownię.

Ponadto pedagodzy musieli udać się do wróżki, która przepowiedziała im przyszłość. Na koniec do wszystkich bohaterów Dnia Edukacji Narodowej powędrowały róże. Nie zabrakło również życzeń oraz ciepłych słów.

W międzyczasie nastąpiła zmiana Samorządu Szkolnego. W skład nowego wchodzi 11 osób, a nowym przewodniczącym został Kamil Szyling.

Licealistów najbardziej uszczęśliwiły słowa dyrektor Małgorzaty Muchy: -W tym dniu nie będziecie musieli już pisać żadnych sprawdzianów i kartkówek ani odpowiadać, a ósma lekcja w piątek to chyba za dużo.