Październik miesiącem walki z nowotworem

Zachorowalność na nowotwory w Polsce nadal jest bardzo wysoka. Przyczyną tych statystyk, jest zwykle zbyt późne wykrycie nowotworu, a wiąże się to z niskiej wiedzy społecznej na jego temat. Ogólnopolski program edukacyjny ma pomóc w onkologicznej edukacji młodzieży (pośrednio także ich rodzin i znajomych), a jego główny cel to obniżenie poziomu lęku przed rakiem, oraz ukształtowanie prawidłowego stosunku młodzieży do badań profilaktycznych w przyszłości.

Wzorem lat ubiegłych w naszej szkole została przeprowadzona edukacja onkologiczna wśród uczniów na temat: „ Czynniki rakotwórcze i czynniki ryzyka w powstawaniu nowotworów złośliwych w tym sposób odżywiania z uwzględnieniem roli owoców i warzyw w diecie przeciwnowotworowej „Zajęcia zostały przeprowadzone 5 października 2011 r. przez panią Joannę Bajerską, specjalistkę z pielęgniarstwa onkologicznego Zakładu Profilaktyki i Promocji Zdrowia, Centrum Onkologii – Szpital im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy.