SUKCES ADRIANA KIEDROWICZA Z LO WIĘCBORK

Już po raz kolejny uczniowie naszego powiatu  uczestniczyli w VIII edycji  Konkursu Matematycznego im. Sylwestra Kaliskiego organizowanego  przez Wojskową Akademię Techniczną.

Etap szkolny odbył się w szkołach ponadgimnazjalnych całej Polski zaproszonych do współpracy przez WAT.
Do finału zakwalifikowało się 6 osób z następujących szkół:

·         Liceum Ogólnokształcące w Więcborku   -Adrian Kiedrowicz klasa III i Błażej Tusznio klasa II

·          Liceum Ogólnokształcące w Sępólnie Krajeńskim – Martyna Mania i Sandra Janke klasa III

·          Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sępólnie Kraj.- Kamil Riemer klasa IV i Hubert Chyła  klasa I

Finał odbył się 17 marca 2017r.w Warszawie .Wzięło w nim udział 128 uczniów z całej Polski. Licealista z LO Więcbork  Adrian Kiedrowicz zajął  11 miejsce co jest największym sukcesem naszych szkół od początku udziału w tym konkursie. Najlepszy z ZSP w Sępólnie Kraj. był Kamil Riemer, który zajął 62 miejsce. Martyna Mania zajęła 67 miejsce, była najlepsza w sępoleńskim LO. Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Udział w finale  dla uczestników to ogromny sukces i dowód na dobrą znajomość pojęć matematycznych.

Podczas pobytu w Warszawie uczniowie mieli okazję poznać dwie uczelnie wyższe oraz zwiedzić piękną Starówkę. Na Akademii Wojskowej uczniowie uczestniczyli w ciekawych wykładach: o echolokacji, dopingu w sporcie oraz elektronice w życiu. Poznali również Wydział Nauk Ekonomicznych SGGW,  mogli porozmawiać z Panem dr inż. Sławomirem Jarką, który  przyjął nas z wyjątkową serdecznością i opowiedział o swoim wydziale i uczelni.