Teatr „Efemeryda” z „Misją specjalną” wśród gimnazjalistów!

Już po raz trzeci szkolny teatr „Efemeryda” przygotował przedstawienie profilaktyczne pt. „Misja specjalna”. Jest to spektakl, który ostrzega przed uzależnieniami od nikotyny, alkoholu, narkotyków i Internetu. Powstał w ramach programu „PaT”, czyli „Profilaktyka a Ty”,  skierowanego przeciwko zjawiskom patologii społecznej, a szczególnie mającego na celu zmniejszenie zjawiska uzależnień wśród młodzieży.

W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klas I i II naszej szkoły pod kierunkiem pani Barbary Wojtasik i Bożeny Chatłas. 13-osobowa grupa uczniów błyskotliwie i z humorem przygotowała program, z którym objechała szkoły gimnazjalne w całej okolicy – od Mroczy przez Sośno, Wąwelno, Jastrzębiec, Pęperzyn i Więcbork. Ostatnie przedstawienie odbyło się w naszym liceum dla gimnazjalistów z Sypniewa. Każdy występ spotykał się z sympatycznym przyjęciem widzów, którzy nagradzali artystów brawami. Aktorzy mają nadzieję, że nauka zawarta w spektaklu dotrze do młodej widowni.

Aktorzy teatru „Efemeryda” (r.szk. 2015/16) to: Justyna Kamińska, Dominika Łaznowska, Martyna Olszewska, Magdalena Paprocka, Ania Resler, Magdalena Skiba, Agata Szczepanik, Agata Wegner, Malwina Wenerska, Krzysztof Golec, Błażej Tusznio i Radek Wize.