Obchody Dnia Korczaka

Dnia 30.11.2012r. odbyło się w naszej szkole uroczyste podsumowanie Roku Korczakowskiego. Mieliśmy zaszczyt gościć w naszych murach Starostę Powiatu Sępoleńskiego pana Tomasza Cyganka, Radnego Rady Powiatu pana Andrzeja Chatłasa oraz przedstawicieli Straży Granicznej z Bydgoszczy.

Obchody tego dnia rozpoczęło zaprezentowanie prezentacji multimedialnej na temat “Działań szkoły w związku z obchodami Roku Korczakowskiego”.

Następnie miało miejsce roztrzygnięcie konkursu plastycznego pt. “Janusz Korczak- człowiek, który dzieci kochał ponad życie” skierowanego do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Laureatami zostali:

I m-ce – Lidia Żerdzińska- SP Pęperzyn

II m-ce – Tatiana Gackowska- SP Sośno

III m-ce – Michał Lum- Zespół Szkół nr. 2 w Sępólnie Krajeńskim

wyróżnienia:

Magdalena Kazimierczak – SP w Pęperzynie

Cyprian Rumiński – SP w Pęperzynie

Marcela Kiestrzyn – SP w Sypniewie

Agata Zielińska – SP w Sośnie

Jakub Walewski – SP w Więcborku

Kolejnym elementem było przybliżenie biografii naszego patrona, którą zaprezentowały uczennice naszej szkoły pod opieką pani mgr. Marioli Czapiewskiej. Całą uroczystość uświetnił montaż słowno-muzyczny pt. “Dziękujemy Ci Stary Doktorze”, którego autorkami były: pani mgr. Bożena Chatłas oraz pani mgr. Barbara Wojtasik. Uczniowie zaangażowani w to przedstawienie uzmysłowili nam co tak naprawdę zrobił dla nas młodych Janusz Korczak, co po sobie zostawił i że jego idee są jeszcze potrzebne.

Uwieńczeniem całej akademii było wspólne odśpiewanie hymnu naszej szkoły.