“Poczuj chemię do chemii”

Dnia 3 grudnia 2012 odbyły się zajęcia dla klasy 1b i 2b, które przeprowadził dr Jerzy Stanek w ramach projektu “Poczuj chemię do chemii? zwiększenie liczby absolwentów kierunku chemia na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu”. Uczniowie po raz drugi uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez wykładowców UAM. Pierwsze zajęcia odbyły się w roku szkolnym 2012/2012.

Podczas tego spotkania uczniowie poznali takie zagadnienia jak m. in.:

-finansowanie stypendiów motywacyjnych w wysokości 1000zł miesięczne na kierunkach zamawianych;

-zasady rekrutacji;

-organizowanie płatnych staży zawodowych;

-finansowanie wyjazdów na krajowe i zagraniczne konferencje;

-prowadzenie szkoleń w zakresie systemów jakości w laboratoriach;

-organizowanie tzw. “spotkań z przemysłem”, które są realizowane w ramach projektu “Poczuj chemię do chemii” już od roku szkolnego 2009/2010.

Uwiecznieniem tego spotkania będzie wyjazd naszych uczniów do Poznania na Uniwersytet Adama Mickiewicza, Wydział Chemii, na zajęcia laboratoryjne, dzięki którym uczniowie bliżej poznają techniki czynności laboratoryjnych.