Więcbork i Sępólno awansują

Siatkarska reprezentacja  kobiet z Sępólna zwyciężyła w  I rundzie eliminacji do Igrzysk Olimpijskich Sportowców Wiejskich Tuchola 2012.  Drugie miejsce przypadło więcborczankom, zaś trzecie drużynie z Gniewkowa. Dwa pierwsze zespoły zapewniły sobie awans do II rundy.

Turniej został rozegrany w Więcborku w sali gimnastycznej więcborskiego Gimnazjum. Do rywalizacji przystąpiły 2 drużyny z powiatu sępoleńskiego: Sępólno Krajeńskie i Więcbork oraz reprezentacja Gniewkowa.

Awans do kolejnej rundy wywalczyły sobie dwie pierwsze drużyny w tabeli. Zarówno sępólnianki jak i więcborczanki, nie miały problemów z pokonaniem  rywalek z Gniewkowa.

Oba nasze zespoły awans miały już zapewniony, ale stawką meczu było zajęcie 1 miejsca w grupie i  trafienie na łatwiejszy zespół w kolejnej rundzie.

Mecz idealnie zaczęły sępólnianki, które już na samym początku meczu objęły prowadzenie 5:0. Później jednak gospodynie zaczęły odrabiać straty i było 14:14.  To jednak nie wystarczyło by zwyciężyć. Drużyna z Sępólna wzięła się w garść i zwyciężyła w tym secie 25:15 ! Sępólnianki zdobyły aż 11 punktów, zaś rywalki tylko 1.

Drugi set początkowo był wyrównany. Później jednak reprezentacja Sępólna zaczęła powiększać swoją przewagę, której więcborczanki nie zdołały odrobić. Pojedynek zwyciężyła wynikiem 2:0 reprezentacja Sępólna.

W  więcborskiej drużynie zagrały 4 licealistki z naszej szkoły. Były to Gruszczyńska Marcela, Baranowicz Agnieszka, Kotwica Natalia oraz Zach Kinga.