Spotkanie z podróżnikiem

1 grudnia 2011 roku, uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność gościć – nauczyciela , podróżnika . Pan Witold Kantak, więcborczanin, podzielił się z młodzieżą swoimi wrażeniami z ostatniej wyprawy „Morskim Szlakiem Polonii 2010 – 2011”.

Nasz gość z pasją opowiadał o swoich przeżyciach, opisywał zwyczaje i codzienność odwiedzanych krajów, przypominał młodzieży swoje przygody , wyświetlał zdjęcia. W trakcie długiej i niezwykle trudnej żeglugi, pan Kantak i jego załoga opłynęli obie półkule Ameryki. To pierwsza polska załoga i druga na świecie, która zaliczyła najtrudniejsze akweny żeglarskie. Przepłynięcie w jednym rejsie Przejścia Północno – Zachodniego Ameryki Północnej i opłynięcie słynnego, groźnego Przylądka Horn- to nie lada wyczyn. W czasie długiego rejsu, który trwał od maja 2010 roku do października 2011 roku, pan Kantak pełnił obowiązki III oficera. Spotkanie to było fascynującą lekcją geografii.

Opracowała: Jolanta Konitzer