LO Więcbork w TVP Bydgoszcz

Nasza szkoła to placówka aktywna najlepszym dowodem na to jest chętne i liczne uczestnictwo uczniów LO Więcbork w przeróżnych przedsięwzięciach.

Wraz z panią Jolantą Konitzer – pedagogiem szkolnym, uczennice klasy 2 b,Donata Kogut , Aleksandra Zamkowska i Anna Gębala skorzystały z zaproszenia i  wzięły udział w nagraniach  do  debaty telewizyjnej  “Spór o profilaktykę” .

Do studia telewizyjnego zostali zaproszeni uczniowie dziesięciu szkół ponadgimnazjalnych z województwa  kujawsko-pomorskiego, seniorzy studenci  KUTW  oraz eksperci ;    dr n. med. pan Tomasz Mierzwa , mgr Irena Klatt –  Centrum Onkologii  w Bydgoszczy, prof.dr hab. pan Roman Ossowski z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Małgorzata Leźnicka – Urząd Marszałkowski.

Próbowano odpowiedzieć na pytania: „ Czy młodzi ludzie zdrowo się odżywiają, czy mają czas na uprawianie sportu, czy rozmawiają w domu o profilaktyce ?

Czy zdają sobie sprawę  ze szkodliwości palenia, jeśli tak, co powoduje, że rozpoczynają  palenie ? „Rozmowy skupione były  wokół trzech kategorii tematycznych – palenia papierosów , aktywności ruchowej, nawyków żywieniowych .

Nagrania odbywały się w budynku TVP w Bydgoszczy – 24 listopada 2011r. i trwały ponad 4 godziny.

Debatę prowadzili redaktorzy;  pani  Małgorzata Rogatty i Adrian Kilan. Zaproszenie na debatę przedstawicieli naszej szkoły, to efekt współpracy z Zakładem Profilaktyki Promocji Zdrowia Centrum Onkologii Szpitala im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy.  Udział w debacie to ciekawe doświadczenie pozwalające poznać pracę telewizji „od kuchni”. Mieliśmy możliwość zobaczyć profesjonalne studio , obserwować  pracę  osób zaangażowanych w przebieg nagrania . Przekonaliśmy się, że praca redaktora nie jest łatwa  wymaga ogromnego zaangażowania,  otwartości, operatywności, refleksu. Dzięki  zaproszeniu nasza szkoła mogła czynnie wziąć udział w tym przedsięwzięciu i stać się “Liderami zdrowia „ na swoim terenie. Debata pozwoliła nam poszerzyć naszą wiedzę szeroko pojętej profilaktyki. Stres związany z kamerami i obecnością doświadczonych prezenterów zniknął wraz z rozwojem dyskusji . Pierwszy odcinek  z udziałem więcborskich uczennic miał swoją premierę 27 listopada 2011 r  o godzinie 19.00. Emisja  kolejnych 4  i  11 grudnia 2011 r.

• Kto nie zdążył zobaczyć naszego telewizyjnego udziału  w TVP Bydgoszcz spotkania „Spór o profilaktykę” (pierwsza część) może to obejrzeć na stronie ;