PROFIL PRZYRODNICZY

„Bądź sobą, szukaj własnej drogi…” Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Więcborku to idealny wybór !

Ósmoklasisto bądź gotowy! Za chwilę wracamy do szkoły. TYLKO NAJLEPSI SĄ Z NAMI! W „KORCZAKU” NA CIEBIE CZEKAMY!

Oferujemy naukę języków obcych: angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego

KLASA O PROFILU PRZYRODNICZYM

Jeśli lubisz poznawać świat, interesujesz się geografią, nie przeraża Cię biologia, to klasa ta została stworzona właśnie dla Ciebie! Dzięki geografii dotrzesz w każdy zakątek świata, nie ruszając się z miejsca. Świetna znajomość języka obcego ułatwi Tobie poruszanie się w świecie. Matematyka nauczy logicznego myślenia, a biologia wytłumaczy Tobie złożone procesy przyrody. Ta klasa to odkrywanie nowych horyzontów wiedzy i doświadczenia.

Rozszerzenia od klasy pierwszej:

Przedmiot 1: biologia

Przedmiot 2: geografia

Przedmiot 3: matematyka lub język angielski

Uzyskasz wszechstronną wiedzę i umiejętności niezbędne do kontynuowania nauki na kierunkach przyrodniczych, medycznych i ekonomicznych, miedzy innymi:

geografia, turystyka, ekonomia, biologia, biotechnologia, medycyna, ochrona środowiska, analityka medyczna, farmacja, stomatologia, rehabilitacja, ratownictwo medyczne, psychologia, chemia, geologia, kosmetologia, rolnictwo, gospodarka regionalna, fizykoterapia, wychowanie fizyczne, inżynieria środowiska, eksploatacja mórz i oceanów, bioinżynieria żywności i środowiska wodnego, geofizyka, geodezja i kartografia, mikrobiologia, oceanografia, weterynaria, zootechnika.

Proponujemy zajęcia terenowe, projekty tematyczne, udział w konferencjach naukowych, warsztaty laboratoryjne, współpracę z Wyższą Szkołą Zarządzania Środowiskiem w Tucholi, elementy ekologii.

W przypadku mniejszej liczby kandydatów profil przyrodniczy może zostać połączony z innym

WIĘCEJ NIŻ SZKOŁA…

• Wsparcie doradcy zawodowego i psychologa w zakresie określenia predyspozycji zawodowych
  • Międzynarodowy Festiwal Filmowy „EnergaCAMERIMAGE”