Sukcesy recytatorów

Magdalena Skiba i Krzysztof Golec, uczniowie klasy III wzięli udział w 62. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim.

W etapie powiatowym, który odbył się 14 marca zajęli ex aequo pierwsze miejsce i zakwalifikowali się do etapu rejonowego. Odbył się on 2 kwietnia w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury- Salon Hoffman w Bydgoszczy. Wystąpili w nim laureaci eliminacji powiatowych i miejskich z Bydgoszczy, Nakła, Solca Kuj., Inowrocławia, Żnina, Mogilna, Tucholi i Sępólna Kraj. W turnieju recytatorskim wzięło udział 21 wykonawców.

Występ uczniów LO z Więcborka zakończył się niemałym sukcesem. Po raz pierwszy od wielu lat reprezentantka naszej szkoły Magda Skiba zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego i otrzymała jedną z czterech głównych nagród tego wymagającego dużego talentu i ogromnej pracy konkursu! Sukces odniósł także Krzysztof Golec uhonorowany przez jury złożone z profesjonalnych aktorów Teatru Horzyca w Toruniu wyróżnieniem. Podziękowania i pamiątkową nagrodę za przygotowanie recytatorów otrzymała również pani Bożena Chatłas.