Wycieczka: Częstochowa – Kraków – Oświęcim.

14 września 2022 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami: M. Muchą, A. Kiedos, A. Schwartz oraz M. Łańskim wyruszyli na trzydniową wycieczkę. Jej pierwszym celem była Częstochowa. W klasztorze na Jasnej Górze odbyła się msza w intencji licealistów, a w szczególności tegorocznych maturzystów. Następnie grupa udała się do Krakowa, gdzie zwiedziła Rynek Główny w godzinach wieczornych.
Drugiego dnia licealiści poznali historię Krakowa. Wraz z przewodnikiem zwiedzili starą część miasta. Następnie udali się do Rydlówki, gdzie pogłębili swoją wiedzę na temat słynnego dramatu Stanisława Wyspiańskiego – “Wesela”, uczestnicząc w warsztatach oraz oglądając chatę Bronowicką. Pod wieczór grupa odwiedziła Opactwo Benedyktynów w Tyńcu.

Ostatniego dnia uczniowie wyjechali do Wadowic i mieli okazję obejrzeć dom rodzinny Jana Pawła II wraz z kościołem, w którym pełnił posługę jako ministrant. Większość z nich skosztowała tam słynną kremówkę papieską. Następnie licealiści pojechali do Oświęcimia gdzie zwiedzili niemiecki – nazistowski obóz zagłady Auschwitz Birkenau.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.