99 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada 2017 roku o godzinie 12.30 w Liceum Ogólnokształcącym im. Janusza Korczaka w Więcborku odbył się uroczysty apel upamiętniający 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W uroczystości wzięli udział: starosta pan Andrzej Marach, komendant powiatowy policji mł. insp. Paweł Zawada. prezes Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Więcborku pan Kazimierz Wilczyński, grono pedagogiczne oraz uczniowie. Klasom pierwszym, drugim i trzecim nadano stopnie szkolne: młodszego kadeta, kadeta, starszego kadeta. Nominacje wręczali: Komendant Powiatowy Policji insp. pan Paweł Zawada oraz Starosta Powiatu Sępoleńskiego pan Andrzej Marach. Apel przygotował Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielami: p. Magdalena Kuszewską, p. Aleksandrą Kiedos, p. Mariolą Czapiewską, p. Ewą Janicką, p. Aleksandrą Balcer, p. Mateuszem Łańskim.

W 99. rocznicę Odzyskania Niepodległości 11 listopada, klasy mundurowe liceum wzięły udział w gminnych obchodach przy pomniku Orła Białego. Pierwsza klasa mundurowa uroczyście ślubowała w obecności Ministra Obrony Narodowej pana Bartosza Kownackiego, Burmistrza Gminy Więcbork pana Waldemara Kuszewskiego oraz Starosty Powiatu Sępoleńskiego pana Andrzeja Maracha. Po uroczystości wszyscy zgromadzeni udali się na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny.