Cudzoziemki w Więcborku

Liceum Ogólnokształcące miało okazję gościć studentki z Chin, z wymiany międzynarodowej organizowanej przez AISEC. Jest to organizacja funkcjonująca w 107 krajach świata, licząca 50 000 członków. Jest największą organizacją pozarządową prowadzoną przez studentów.

Song Xi pochodzi z Xi’an i w przyszłości ma zamiar uczyć chińskiego jako języka obcego. Jing He natomiast mieszka w Pekinie, studiuje handel międzynarodowy oraz niebawem zacznie studiować prawo. Obydwie mają 21 lat. Mieszkanki Chin były w Polsce miesiąc lecz u Nas tylko tydzień (tj. 9.03 – 15.03). Zanim przyjechały do Więcborka zamieszkiwały m.in. w Krakowie, Glonowie, Toruniu oraz jeszcze w kilku innych polskich miastach. Chociaż w Polsce były po raz pierwszy, szybko polubiły Nasz kraj i jego mieszkańców. Wyrażają się o Nim w samych superlatywach i pragną przyjechać tutaj jeszcze raz. Stwierdziły, że na Polaków można liczyć w każdej sytuacji. Podróż Naszych chińskich koleżanek jeszcze się nie kończy, ponieważ teraz wybierają się z powrotem do Torunia, następnie do Berlina i Pragi.

Song i Jing podczas swojego pobytu w Więcborku odwiedziły Szkołę Podstawową w Więcborku. Wzbudziły wielkie zainteresowanie uczniów, którzy chcieli zdobyć autograf i zrobić sobie zdjęcie z mieszkankami Chin. Cudzoziemki pragnęły przybliżyć im trochę informacji o swoim kraju oraz opowiedzieć o swojej podróży, pracy oraz zainteresowaniach. Natomiast uczniowie Liceum Ogólnokształcącego podczas lekcji z Song i Jing mieli okazję podszkolić znajomość języka angielskiego oraz poszerzyć swoją wiedzę o kulturze i tradycjach Chin a nawet poznać podstawy języka chińskiego. Licealiści zapewnili swoim gościom jeszcze kilka atrakcji, między innymi takich jak zobaczenie ruin zamku w Runowie, wspólne ognisko czy też liczne spacery po okolicy. Studentkom przypadł do gustu „uroczy i piękny” Więcbork i jego okolice. Zachwycone gościnnością więcborczan będą mile wspominały ten pobyt oraz będą starały się utrzymywać kontakt z nowo poznanymi kolegami i koleżankami!.

Źródło: www.krajna.eu

Kliknij tutaj, aby pobrać więcej zdjęć.