Dnia Języków Obcych

9 października 2023 roku odbyła się druga edycja Dnia Języków Obcych. Uczniowie przygotowali stoiska tematyczne w różnych językach. Dzięki ich zaangażowaniu społeczność licealna poznała historię matrioszki, została zaznajomiona z podstawami języka japońskiego oraz poznała ciekawostki kulturalne i geograficzne państw anglo- i niemieckojęzycznych. Ponadto uczniowie poznali tradycje świąteczne w różnych częściach świata, literaturę piękną od strony mniej znanej a bardziej ambitnej. Sprawdzili też swoją wiedzę na temat muzyki, świata celebrytów i rodziny królewskiej. Na sali gimnastycznej biegali i dyktowali kolegom dyktando niemieckie, poznali sporty narodowe Wielkiej Brytanii w praktyce. Było też coś dla ciała-dzięki zaangażowaniu pana pedagoga Jacka wszyscy posilili się przepysznymi pizzerinkami. A dzień zorganizowały i skoordynowały panie Paulina Sloma, Katarzyna Borowicz-Mieszczak oraz Ewa Zamkowska. Licealiści po raz kolejny pokazali swoje pasje i zainteresowania, a jest ich tak wiele, ze w przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja.