Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 11 listopada 2014 roku klasy o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne i ochrona granic po raz kolejny wzięły udział w przemarszu z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.
Tradycją staje się to, iż uczniowie mundurowych klas I niosą podczas pochodu flagę Rzeczypospolitej. Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem Orła Białego uczniowie uczestniczyli
w uroczystej mszy świętej.
W godzinach popołudniowych w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku, mogliśmy zobaczyć montaż słowno – muzyczny w reżyserii Pani Renaty Bloch z udziałem młodzieży z naszej szkoły, która współpracuje z orkiestrą oraz sekcjami teatralnymi oraz wokalnymi w Mgoku.

Natomiast 13 listopada br. obchodziliśmy święto odzyskania niepodległości w naszej szkole.
Uczniowie korzystając z ogromnego wsparcia swoich nauczycieli: Pani Marioli Czapiewskiej, Pani Katarzyny Borowicz-Mieszczak, Pana Mateusza Łańskiego oraz Pani Jolanty Konitzer  przygotowali spektakl słowno-muzyczny, przybliżający nam tematykę I wojny światowej oraz odzyskania przez Polskę niepodległości.
Słowa uznania należy również skierować do pani Agaty Pufal z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury
w Więcborku, która pomogła uczniom przygotować muzyczne utwory patriotyczne. Tego dnia odbyło się także nadanie stopnia kadeta uczniom klas II o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne i ochrona granic oraz klasom I stopnia młodszego kadeta. W uroczystościach tych udział wzięli rodzice uczniów klas I.